Jak po prostu wyczyścić białe plastikowe okna

,

Okna PCV prawie nie wymagają konserwacji. Jednak podczas ich czyszczenia powinniśmy przestrzegać kilku zasad. Mycie i regularna konserwacja zapewni Twoim oknom długotrwały wygląd i funkcjonalność.
Chociaż istnieje szeroki wybór dekorów do wyboru, wiele osób nadal kupuje białe plastikowe okna w swoich domach, dwustronne lub tylko wewnętrzne. Aby okna z białymi ramami wyglądały ładnie nawet za kilka lat, aby były niezawodne i długo służyły, dobrze jest wiedzieć, jak się nimi opiekować. Zarówno szkło, jak i ramy okienne.

Jak prawidłowo czyścić okna

Pyłki, pył popiołu i inne zabrudzenia osadzają się na oknach, które dzięki promieniowaniu UV są następnie spalane w białe ramki. Okna należy myć co najmniej dwa razy w roku, częściej w przypadku silnego zanieczyszczenia. Im dłużej na to pozwalasz, tym trudniej będzie usunąć brud. W zależności od miejsca zamieszkania okna w pobliżu ruchliwej drogi są znacznie bardziej brudne niż okna w domku na skraju lasu.

Umyj powierzchnię okularów, oprawek i skrzydeł letnią wodą z mydłem, spłucz czystą wodą i osusz. Wyczyść otwory spustowe u dołu ramy, muszą one być nadal czyste.
Do czyszczenia zawsze używaj tylko mało agresywnych środków czyszczących. Używaj tego, co normalnie czyścisz w domu, czyjegoś detergentu rozcieńczonego wodą, innych uniwersalnych lub specjalnych detergentów. Nigdy nie używaj żrących płynów, materiałów ściernych, azotanów ani benzyny.
Nigdy nie usuwaj brudu na sucho, aby uniknąć ocierania ram.

Na ramki można użyć wody z odrobiną octu, a następnie polerować olejem lnianym. Następnie można użyć białej pasty do zębów, aby usunąć plamy.

Soda oczyszczona jest bardzo dobrym pomocnikiem do czyszczenia okien. Nie rysuje czyszczonej powierzchni i rozpuszcza tłuszcz, dla lepszego efektu łączy się z octem lub kwasem cytrynowym.

Do czyszczenia potrzebujesz:

Soda oczyszczona, ocet i ściereczka

Jeśli czyścisz złącza plastikowych okien, po prostu polej je sodą oczyszczoną i zalej octem. Mieszankę piany pozostaw na 15 minut. Następnie wytrzyj piankę czystą szmatką.
Traktuj uszczelkę raz w roku olejem silikonowym lub gliceryną i jednocześnie smaruj złączki
Użyj mycia okien, aby sprawdzić, wyregulować, nasmarować złącza i sprawdzić uszczelki.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 kwietnia 2020