Jak wybrać odkurzacz automatyczny poniżej 4000 CZK

,

Odkurzacze zrobotyzowane zyskały ogromną popularność w gospodarstwach domowych. O zaletach takiego rozwiązania nie trzeba mówić, a stale poszerzająca się oferta robotów sprawia, że ​​dziś każdy z nas może nabyć własne urządzenie w różnych kategoriach cenowych. Czy odkurzacz automatyczny poniżej 4000 CZK spełni nasze oczekiwania?

Odkurzacze automatyczne podbijają serca wszystkich, którzy starają się utrzymać podłogi i dywany w czystości, nawet gdy nie mamy czasu na regularne sprzątanie w domu. Automatyzacja prac porządkowych od kilku lat zyskuje na popularności, a odkurzacz zrobotyzowany jest dowodem na to, że w domu panuje porządek bez spędzania wielu godzin na sprzątaniu. Odkurzacze zrobotyzowane to stosunkowo niewielkie urządzenia, które wyposażone są w specjalne czujniki i są w stanie samodzielnie ominąć całą powierzchnię domu i uwzględniając różne przeszkody czy schody metodycznie czyścić praktycznie wszystkie powierzchnie, od paneli, poprzez płytki, dywany, do grubych dywanów. Sprzątanie podłóg to jedna z najbardziej znienawidzonych prac domowych, a odkurzacz automatyczny skutecznie zwalnia nas z tego nieprzyjemnego obowiązku.

Czy odkurzacz automatyczny poniżej 4000 CZK spełni nasze oczekiwania?

Duży wybór automatycznych odkurzaczy automatycznych sprawia, że ​​każdy z nas może teraz wybrać swój model nie tylko według funkcjonalności i wyglądu, ale również według ceny urządzenia. W przeszłości odkurzacze zrobotyzowane były zarezerwowane tylko dla tych klientów, którzy mieli duży budżet na zakup urządzenia. Dzisiaj możemy z powodzeniem kupić automatyczny odkurzacz automatyczny za mniej niż 4000 CZK.
Powinniśmy zastanowić się, czy jest w ogóle szansa na zakup w pełni funkcjonalnego i wydajnego urządzenia w takiej cenie. Na rynku możemy znaleźć oferty odkurzaczy zrobotyzowanych, których cena waha się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy koron. Należy jednak zauważyć, że wyższa cena niekoniecznie oznacza wyższą wydajność i dłuższe godziny pracy.
Bardzo często cena urządzenia wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości dodatkowych akcesoriów, które jedynie ułatwiają i zwiększają komfort pracy z urządzeniem. Możemy jednak z całą pewnością powiedzieć, że za 4000 CZK bez problemu znajdziemy urządzenie spełniające nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota odkurzającego poniżej 4000 CZK?

Czy 4000 CZK to kwota, która będzie w stanie dostarczyć nam topowego robota odkurzacza, który spełni swoje zadanie? Oczywiście będziesz miał wiele urządzeń do wyboru. Aby wybrać optymalny, stosunek ceny do jakości, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy.
Przede wszystkim długość pracy odkurzacza zrobotyzowanego na jednym ładowaniu. W kategorii cenowej do 4000 CZK z powodzeniem możemy znaleźć modele, które pozwalają odkurzyć całe mieszkanie za jednym razem, bez zatrzymywania się na ładowanie. Jeśli jednak mamy do dyspozycji duży piętrowy dom, nawet te roboty o czasie pracy powyżej godziny mogą okazać się niewystarczające. Mówiąc o czasie pracy, warto też dokładnie sprawdzić, jaki jest czas ładowania akumulatora. Oba te czynniki wpływają na ogólną wydajność urządzenia.
Kolejną kwestią, której nie możemy zignorować, jest pojemność pojemnika na brud, kurz i odpady. To, jak duży jest używany zbiornik, określa, jak często robot podczas pracy będzie informował nas o konieczności jego opróżnienia. Droższe modele robotów zawierają automatyczną stację, która sama zbiera kurz, ale to domena droższych odkurzaczy.
Podczas pracy warto sprawdzić poziom głośności urządzenia. Wiele nowoczesnych modeli pracuje niezwykle cicho, co ułatwia odkurzanie nawet w nocy. Inne pracują z hałasem zbliżonym do klasycznych odkurzaczy, co może przysporzyć pewnych problemów i niekorzystnie wpłynąć na komfort przebywania w takim pomieszczeniu.

Odkurzacz automatyczny czy odkurzacz automatyczny z mopem?

Jednym z najważniejszych pytań, z jakim możemy się zmierzyć, szukając idealnego robota odkurzającego, jest zakres jego podstawowej funkcjonalności. Jak wiadomo, zdecydowana większość tego typu urządzeń czyści powierzchnię głównie z kurzu, mikroorganizmów i innych odpornych zanieczyszczeń.
Aby jednak utrzymać nasze podłogi w idealnym stanie, od czasu do czasu będziemy musieli je prać w tradycyjny sposób. Jak dobrze wiemy, jest to równie nieprzyjemne, jak samo zamiatanie, dlatego producenci świadomi tego stanu postarali się o odpowiednik robota sprzątającego, który również myje dla nas podłogę. W praktyce mamy roboty zamiatające, mopujące, a nawet roboty 2 w 1, które zawierają obie te opcje.

 

Którą opcję wybrać?

To zależy od naszych preferencji, ale też od budżetu, bo urządzenia 2w1 są znacznie droższe. W kategorii cenowej do 4000 CZK lepiej postawić na dobry automatyczny odkurzacz, który zadowoli nas wydajnością samego odkurzania, kosztem funkcji mopowania.

Najlepsze odkurzacze zrobotyzowane poniżej 4000 CZK według opinii użytkowników.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential łączy w sobie wiele innowacji. Odkurzacz posiada mocny silnik NIDEC, może odkurzać każdą powierzchnię, obszar przy ścianach, może minąć belkę przejściową o maksymalnej wysokości 1,7 cm, a dzięki minimalnej wysokości 8,2 cm zmieści się nawet w przestrzeń pod siedzeniem. Wysokiej jakości akumulator Li-Ion 2500 mAh pozwoli odkurzaczowi na pracę do 90 minut, a po rozładowaniu sam wróci do stacji ładującej. Jeśli napełnisz pojemnik wodą i zainstalujesz go na odkurzaczu, automatycznie przełączy się on w tryb mopowania. Nawigacja żyroskopowa zapewnia idealną orientację w przestrzeni, dzięki czemu odkurzacz jest w stanie uniknąć wielokrotnego przekraczania już oczyszczonego miejsca. Za pomocą aplikacji Mi Home możesz zdalnie planować, kiedy i jak często odkurzać, monitorować trasę odkurzacza lub kontrolować moc ssania.

 

Sencor SRV 1000SL

Odkurzacz automatyczny z możliwością wycierania na sucho i na mokro z czasem pracy do 80 minut na jednym ładowaniu. Wyposażony jest w trzy inteligentne czujniki zapobiegające spadaniu ze schodów oraz filtr przeciwpyłowy wyłapujący alergeny. Potrafi czyścić zarówno twarde podłogi, jak i dywany, a nie zatrzyma go nawet centymetrowa listwa. Z pełną kontrolą radzę sobie z brudem w narożnikach, wzdłuż mebli lub wokół ścian. Specjalnie obracam szczotki w taki sposób, że zbieram brud i zbieram go pod sobą w rurze ssącej.

Sencor SRV 1000SL recenzja

Sencor SRV 2230TI

Odkurzacz automatyczny z funkcją odkurzania i mopowania na mokro
Idealny do czyszczenia dywanów, podłóg pływających, parkietu, linoleum, płytek itp.
Przedni czujnik przeciwwstrząsowy na podczerwień, silnik BLDC zapewniający długą żywotność
Czas pracy do 90 min. na jednym ładowaniu
Zdalne sterowanie za pomocą oddzielnego kontrolera
Stacja ładująca z możliwością mocowania do ściany lub mebli
Automatyczne wyłączanie w przypadku zablokowania kół
Pokonuje próg do 1,5 cm wysokości
Automatyczne monitorowanie serwisu z wyświetlaniem komunikatu ostrzegawczego na wyświetlaczu pilota

Sencor Srv 2230Ti recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

9 sierpnia 2022