Jak wybrać lokalizator GPS i zabezpieczyć swoją własność

,

Lokalizator lub lokalizator GPS ma prostą funkcję – wykrywania ruchu ludzi lub rzeczy. Może dokładnie powiedzieć, gdzie znajduje się monitorowany obiekt w czasie rzeczywistym. Alternatywnie, może zarchiwizować lokalizację, a Ty dowiesz się, jaka jest jej droga powrotna. Taki lokalizator może być używany przy wielu okazjach, zarówno do ochrony, jak i do nadzoru. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka punktów, na których możesz się skupić przy wyborze. Każdy lokalizator różni się budową w zależności od celu, w jakim chcesz go używać.

Do czego najczęściej używany jest lokalizator GPS?

To urządzenie jest szeroko stosowane przez firmy do śledzenia trasy ich samochodów. Alternatywnie, aby wyśledzić swoich pracowników, zwłaszcza przedstawicieli handlowych. Wtedy ludzie powszechnie używają go, na przykład, do opieki nad dziećmi. Alternatywnie, podobnie jak firmy, w celu ogólnej ochrony samochodów lub mienia. Jest odpowiedni wszędzie tam, gdzie chcesz wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się osoba lub rzecz lub gdzie się znajdowała w ciągu dnia. Docenisz to, nawet jeśli poniesiesz stratę.

Obsługa trackera GPS

Każdy lokalizator wykorzystuje moduł GPS do określenia swojej pozycji, który może określić jego położenie za pomocą satelitów. Dokładność tego określenia zależy od chipa zawierającego lokalizator. Z reguły układy te otrzymują sygnał L1, który może wyświetlać pozycję z dokładnością do pięciu metrów. Ale wprowadzono również układ, który odbiera sygnał L5. Wyjaśnia pozycję do 30 centymetrów.

Przetwarzanie danych

Pod tym względem lokalizatory dzielą się na dwie grupy – pasywną i aktywną.

Elementy pasywne przechowują pozyskane dane w swojej pamięci. Aby je odtworzyć, należy je pobrać z urządzenia za pomocą kabla, a następnie odtworzyć w specjalnym programie. Wręcz przeciwnie, ich zaletą jest to, że detektory sygnału nie mogą ich znaleźć.

Są zdecydowanie bardziej popularnym typem, głównie dlatego, że są wyposażone w moduły GSM lub GPRS. Dzięki nim mogą wyświetlać dane w czasie rzeczywistym. Bez konieczności pobierania lub wyłączania czegokolwiek.

Podstawowe parametry doboru

Wymiary

Wybierz wymiary zgodnie z przeznaczeniem. Czasami odpowiedni jest mniejszy lokalizator, a czasami jego rozmiar jest niewielki. Ale zawsze o tym pomyśl i weź to pod uwagę.

Komunikacja

To już zostało omówione. Lokalizator może przechowywać dane w swojej pamięci lub przesyłać je w czasie rzeczywistym. Tutaj również ważne jest, aby wziąć pod uwagę cel, dla którego kupujesz lokalizator i odpowiednio dostosować formę komunikacji. Istnieją również lokalizatory, w których możesz podać swoją aktualną lokalizację tylko podczas wysyłania wiadomości SMS lub takie, które mapują całą trasę, a następnie mogą być odtwarzane.

Bateria

Tutaj warto skupić się na dwóch rzeczach. Jak ładować baterię i jej żywotność. Podczas ładowania upewnij się, że lokalizator ma własną baterię i będzie działał przez jakiś czas bez zasilania. Lub jeśli konieczne jest doprowadzenie go z instalacji elektrycznej w samochodzie. Jeśli potrzebujesz lokalizatora z baterią, zwróć uwagę na jego wytrzymałość. Istnieją modele, które wytrzymują tylko jednostki godzin, ale można również uzyskać takie, które mogą obsługiwać setki godzin pracy. Ma na to wpływ pojemność baterii, a także sposób, w jaki lokalizator oszczędza energię, gdy nie jest używany. Ale takie modele będą oczywiście droższe.

Najlepsze lokalizatory GPS według opinii użytkowników

Umiejętności

Opublikowano w dniu

1 października 2020