Jak wybrać depilator

Regularne golenie ciała to sprawa coraz większej liczby osób. Depilator uważany jest za najskuteczniejszego pomocnika w tej walce. Na bardzo długo pozbędzie się włosów, a Ty dłużej możesz cieszyć się gładką skórą. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego depilatora, przygotowaliśmy listę informacji, które powinieneś znać przed zakupem.

 

Rodzaje depilatorów

Istnieją dwa rodzaje depilatorów do ciała i różnią się one głównie sposobem usuwania włosów.

 

Depilator klasyczny

Ten typ jest nadal jednym z najczęściej używanych i jednocześnie jednym z najtańszych. Ale trzeba się liczyć z pewnym dyskomfortem i bólem. Dzieje się tak, ponieważ włosy są usuwane mechanicznie – za pomocą wbudowanych krążków lub pęsety. Te depilatory chwytają włosy i wyciągają je za pomocą cebulek.

 

Depilator IPL

Depilatory IPL zapewniają znacznie większy komfort podczas depilacji niż konwencjonalne. Jednocześnie są bardzo delikatne dla skóry. Stosują metody fotoepilacji, co oznacza, że ​​wykorzystują pulsacyjne światło do rozerwania, a następnie całkowitego rozpuszczenia struktury włosa. Dzięki temu włosy nie odrosną bardzo długo w danym miejscu, a skóra pozostanie idealnie gładka. Jednak w przypadku depilatorów IPL dobrze jest zdać sobie sprawę, że niektóre części skóry są na nie zbyt wrażliwe. Dlatego unikaj depilacji kości policzkowych, twarzy i szyi. Ze względu na ciepło, które wytwarzają, nie nadają się do stosowania przy implantach silikonowych.

 

Podstawowe parametry

Zasilacz

Na rynku można znaleźć depilatory z 3 rodzajami zasilania – za pomocą baterii, z sieci lub kombinacji sieci i baterii. Zawsze możesz osiągnąć większą mobilność dzięki akumulatorowym depilatorom. Warto jednak obserwować, jak długo wystarczają baterie na jednym ładowaniu. Ta informacja jest zwykle podawana w minutach – trwa od 25 do 60 minut.

 

Wodoodporny

Jeśli chcesz golić się pod prysznicem, znajdź takie depilatory z oznaczeniem Wet & Dry. To jest wersja bateryjna, która jest wykonana w wodoodpornej konstrukcji. Ważne jest, aby pod prysznicem nie używać depilatorów zasilanych z sieci!

 

Funkcjonować

Kupując depilator, zwróć uwagę, jakie ma dodatkowe funkcje. Zwykle ułatwiają one pracę z nim. Niektóre modele wyposażone są np. W antypoślizgowy uchwyt, obrotową głowicę czy np. Zintegrowane oświetlenie. Niektóre urządzenia mają wbudowany system masażu, który pobudza skórę i zmniejsza uczucie ściągnięcia.

Najlepsze modele według opinii użytkowników

Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 IPL recenzja

BRAUN Silk-epil 9/880 SENSOSMART recenzja

BRAUN Silk-epil 9/890 SENSOSMART recenzja

Philips Lumea IPL BRI949/00 + Trymer HP6388/00 recenzja

PROFICARE PC-LBS 3002 recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

7 stycznia 2021