Który telewizor jest najlepszy na konsole PS i Xbox?

Który telewizor jest najlepszy na konsole PS i Xbox?

Niedawno pojawiły się konsole nowej generacji, które obiecują duży skok technologiczny i zupełnie nowe wrażenia z gry. Ale aby to zrobić, potrzebują optymalnej techniki. Oznacza to Smart TV o odpowiednich parametrach technicznych. W tym artykule skupiamy się na tym, jak wybrać najlepszy telewizor i cieszyć się w pełni nową konsolą.

Pierwszą rzeczą, na której należy się skupić, jest funkcja odświeżania telewizora. Oznacza to, ile klatek może wyświetlić na sekundę. Konsola PS4 lub Xbox One wyświetla 60 klatek na sekundę. Oznacza to, że telewizory o maksymalnej częstotliwości 60 Hz są wystarczające. Ale jeśli grasz na PS5 lub Xbox Series S, będziesz potrzebować telewizora z odświeżaniem co najmniej 120 Hz. Ponieważ dokładnie tyle obrazów na sekundę, nowe konsole mogą wyświetlać te nowe konsole.

Powstaje również pytanie, czy do doskonałego wrażenia z gry potrzebny jest telewizor 4K. A ponieważ programiści obiecują, że konsole będą obsługiwać do 8K, odpowiedź brzmi zdecydowanie tak. Jeśli Twój budżet na to pozwala, zdecydowanie wybierz telewizory, które obsługują technologię 4K i HDR. Zapewnia najbardziej realistyczne odbicie światła w grach.

Ostatnim parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest tak zwane. Odpowiada za opóźnienie występujące podczas wysyłania sygnału z konsoli do telewizora. Im niższa liczba, tym lepiej – zapewnia wygodniejszą i bardziej dynamiczną grę. Problem w tym, że producenci telewizorów rzadko o tym wspominają. Dlatego konieczne jest oparcie się na różnych testach, które koncentrują się na tej kwestii.

5 najlepszych telewizorów na konsole

Philips 55OLED854 recenzja

Sony Bravia KD-65XG9505 recenzja

Philips 65OLED973 recenzja

LG OLED55EG9A7V » recenzja

Samsung QE55Q60RA recenzja

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

25 stycznia 2021

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *