Jak podłączyć kontroler PS5 DualSense do komputera

Kontroler DualSense dla PlayStation 5 uważany jest za jeden z najlepszych kontrolerów w historii. Nic więc dziwnego, że nawet osoby preferujące grę na komputerze stacjonarnym lub laptopie zechcą spróbować. Powstaje zatem pytanie, czy w ogóle da się podłączyć DualSense do komputera i jeśli tak, to czy warto?

Kontroler DualSense jest sprzedawany z konsolą PS5, ale można go również kupić osobno. I to nawet w kilku wersjach kolorystycznych. W porównaniu do kontrolerów do Xbox Series X/S czy Xbox One, DualSense jest o około jedną trzecią droższy.

 

Połączenie za pomocą kabla

Najprostszym sposobem podłączenia kontrolera do komputera jest kabel. Potrzebujesz do tego standardowego kabla USB-C. Oczywiście spodziewaj się, że kabel będzie ograniczał Twoje ruchy.

Połączenie Bluetooth

Proces parowania jest taki sam jak w przypadku innych urządzeń. Najpierw upewnij się, że kontroler jest naładowany. Następnie włącz go za pomocą przycisku z logo PlayStation. Przytrzymaj go, aż dioda LED wokół touchpada zacznie migać. Oznacza to, że sterownik szuka konsoli lub komputera, z którym będzie mógł się połączyć. W tym momencie sterownik pojawi się w menu dostępnych urządzeń bezprzewodowych na Twoim komputerze. Wystarczy kliknąć nazwę sterownika, a urządzenie się połączy.

Jeśli Twój komputer stacjonarny nie ma wbudowanego modułu Bluetooth, po prostu kup prosty odbiornik. Podłącz go do komputera za pomocą portu USB.

 

Kompatybilność kontrolera z grami komputerowymi

Ostatnie pytanie dotyczy tego, czy warto podłączać DualSense do komputera. Czy to w ogóle zadziała? Niestety, kompatybilność jest ograniczona bez dodatkowego oprogramowania. Dlatego sterownik może nie działać dobrze we wszystkich grach. Ale pełne wsparcie zapewnia Steam. Potrafi automatycznie wykryć kontroler i skonfigurować go tak, aby działał w każdej grze. Alternatywą dla Steama jest darmowe oprogramowanie DS4Windows. Wykona kalibrację sterownika. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że oprogramowanie to musi działać w tle podczas gry.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

8 maja 2024