Co wybrać: inteligentny zegarek czy inteligentną bransoletkę?

,

Inteligentny zegarek czy inteligentna bransoletka? Obydwa urządzenia są bardzo podobne i mają podobne zastosowania. Mimo to istnieją w nich różnice, które sprawiają, że są odpowiednie dla różnych typów ludzi. W dzisiejszym artykule porównamy bransoletki i zegarki i dowiemy się, czym się różnią.

 

Inteligentny zegarek

Inteligentne zegarki kształtem i rozmiarem przypominają klasyczne zegarki. Różnica tkwi oczywiście w procesorze, który ukryty jest w zegarku. Nie tylko pokazuje czas, ale także pozwala na uruchamianie różnych aplikacji. Są również wyposażone w różne czujniki. Dzięki temu zegarek może uzyskać wiarygodne dane na temat Twojej aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Ale kiedy połączenie z telefonem daje im ciekawe i przydatne funkcje. Z niektórych modeli zegarków możesz pisać i wysyłać wiadomości, a nawet dzwonić. Dzięki temu są odpowiednim urządzeniem nie tylko dla sportowców śledzących na nim swoje postępy, ale także dla zwykłych użytkowników. Słabością niektórych inteligentnych zegarków jest bateria. Im więcej funkcji mają, tym krócej trwają. Można uzyskać modele, które wytrzymują od jednego dnia do 14 dni.

 

Inteligentne bransoletki

Inteligentne bransoletki często nazywane są także bransoletkami sportowymi. Są mniejsze niż smartwatche i mają mniej funkcji. Może śledzić czas, czytać powiadomienia z telefonu i monitorować takie dane, jak liczba kroków i aktualne tętno. To wszystko sprawia, że ​​są tańsze od smartwatchy. Zaletą jest także ich niewielka waga. Szybko zapomnisz, że w ogóle je nosisz.

 

Różnice cenowe

Inteligentne bransoletki są tańsze niż oba rodzaje produktów. Najtańsze modele będą kosztować około 500 koron, najdroższe będą kosztować 3000 koron. Nie dostaniesz inteligentnego zegarka taniej niż tysiąc koron. A ceny najdroższych modeli idą w dziesiątki tysięcy.

 

Porównanie

Oczywiście nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy lepsza jest bransoletka, czy zegarek. Wszystko zależy od tego, co nowe urządzenie ma potrafić. Obydwa rozwiązania cieszą się dużą popularnością. Rozmiar jest zwykle pierwszym czynnikiem decydującym. Smartwatch jest sporo większy od bransolety, co niektórym może nie odpowiadać. Z drugiej strony przypominają klasyczne zegarki. Kolejną istotną różnicą jest wyposażenie. Jeśli wystarczy Ci, że Twoje urządzenie wyświetla podstawowe parametry takie jak czas, ilość kroków czy powiadomienia z Twojego telefonu, inteligentna bransoletka będzie Ci odpowiadać. Ale jeśli chcesz czegoś więcej, będziesz potrzebować inteligentnego zegarka. Za ich pośrednictwem będziesz mógł wykonywać połączenia telefoniczne, odbierać wiadomości, płacić, odtwarzać muzykę i wiele więcej.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 kwietnia 2024