Jak płacić iPhonem?

,

Aby zapłacić telefonem, potrzebujesz urządzenia, które ma wbudowaną technologię NFC (lub Near Field Communication). Umożliwia wymianę danych i dokonywanie płatności. W artykule przedstawimy Ci modele iPhone’a, które mają wbudowane NFC i jak za ich pomocą dokonać płatności.

Pierwszym smartfonem Apple z modułem NFC jest iPhone 6. Od tamtej pory jest on standardem w każdym nowym modelu.

 

Jak skonfigurować Apple Pay

NFC jest wykorzystywane głównie w iPhone’ach do płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Apple Pay. Nie musisz tak długo szukać portfela z kartą płatniczą ani nawet nie będziesz mieć problemu, jeśli zapomnisz go w domu. Jak dodać kartę do Apple Pay i aktywować płatność telefonem?

Procedura jest bardzo łatwa. Najpierw kliknij kartę Portfel, a następnie kliknij przycisk Dodaj. Jednocześnie przygotuj kartę, którą chcesz przechowywać w telefonie, może to być karta kredytowa lub debetowa. Wybierz odpowiedni typ w swoim telefonie i potwierdź. Umieść kartę przed aparatem i zeskanuj ją. Następnie bank zweryfikuje próbę dodania karty, a jeśli ją potwierdzisz, to wszystko. Od teraz można płacić telefonem. Tylko upewnij się, że NFC jest zawsze włączone.

Ponadto NFC jest obecne nie tylko w telefonach, ale także w Apple Watchu. Dzięki temu nie będziesz musiał nawet sięgać po telefon. Tak więc, jeśli masz Apple Watch Series 1 lub młodszy, możesz również płacić za zakupy swoim zegarkiem.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

3 maja 2023