Jak łatwo podłączyć telefon komórkowy do monitora

Na smartfonach można dziś robić wiele rzeczy — od oglądania filmów, przez przeglądanie sieci, po wykonywanie zadań służbowych. Wadą jest mały ekran. Możesz rozwiązać ten problem, podłączając go do monitora. Pokażemy Ci jak.

 

Połączenie za pomocą kabla

Połączenie kablowe jest najbardziej powszechne, a także najłatwiejsze. Do tego potrzebny jest kabel mini lub micro HDMI. Są to typowe złącza do laptopów i tabletów. Jeśli kabel HDMI nie pasuje, istnieje możliwość dokupienia adaptera. Nie wpłynie to w żaden sposób na jakość przesyłanego obrazu.

Alternatywą jest użycie złącza micro USB, które ma prawie każdy telefon. Problem polega na tym, że monitory często nie mają wbudowanego złącza USB. Ponownie konieczne będzie użycie adaptera.

 

Smart View lub Screen Mirror+

Aplikacja Smart View jest przeznaczona na Androida, Screen Mirror+ na urządzenia Apple. Oba działają na podobnej zasadzie. Mają wszechstronne zastosowanie, mogą łączyć treści wyświetlane na smartfonie, komputerze i telewizorze. Podstawą działania jest podłączenie obu urządzeń do tej samej sieci WiFi. Następnie wystarczy pobrać aplikację i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Połączenie za pomocą stacji dokującej

Możesz także podłączyć telefon do monitora za pomocą stacji dokującej. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na prawidłowe podłączenie. Stacja dokująca musi być podłączona do źródła zasilania i do monitora za pomocą kabla HDMI. Następnie musisz podłączyć do niego telefon za pomocą mikrozłącza.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

14 grudnia 2022