Frytkownica na gorące powietrze – jak wybrać najlepszą

,
Frytkownica na gorące powietrze – jak wybrać najlepszą

https://www.recenzje-testy.pl/frytkownica/clatronic-fr-3698-recenzja/Smażone potrawy to ulubiona wada wielu z nas. Są bardzo dobre, ale jednocześnie niezdrowe. Tłuszcz, w którym jest smażony, jest szkodliwy dla naszych serc, naczyń krwionośnych i innych narządów. Nie wspominając o przybieraniu na wadze, które może wystąpić przy częstym spożywaniu. Ale jeśli nadal opierasz się pokusie smażenia czegoś z trudem, rozwiązaniem dla Ciebie może być frytkownica na gorące powietrze. To urządzenie pomoże Ci przygotować smażone potrawy smaczne i przede wszystkim zdrowsze.

Jak sama nazwa wskazuje, ta frytkownica działa głównie na gorące powietrze. Dlatego jedzenie jest przygotowywane w sposób bardziej przypominający pieczenie. Zasada działania frytownicy jest prosta. Znajdująca się w środku grzałka podgrzewa powietrze do zadanej temperatury, następnie dodajesz niewielką ilość oleju, a gorące powietrze jest następnie nawiewane na całą wnętrze frytownicy. Dzięki temu potrawy są równomiernie przygotowywane i nie przypalają się. Dlatego na pierwszy rzut oka zauważalny jest zdrowszy sposób przyrządzania smażonych potraw. A jeśli również Was to interesuje, przygotowaliśmy zestawienie kilku parametrów, na których należy się skupić przy wyborze.

 

Rodzaje frytownic na gorące powietrze

Jako pierwszy skoncentruj się na wyborze odpowiedniego typu frytownicy. Są trzy.

 

Fluorowiec

W tej frytownicy przygotowuje się jedzenie dzięki grzejnikowi halogenowemu. Jednocześnie wnętrze frytkownicy jest oświetlone, dzięki czemu wyraźnie widać, na jakim etapie znajduje się gotowanie. Prawdą jest, że ten typ jest bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu trzeba jednak liczyć na wyższą cenę zakupu.

 

Statyczny

Te frytownice wykorzystują strumień gorącego powietrza do przygotowywania potraw. A samo jedzenie krąży w środku podczas gotowania. Ale to prowadzi do jednej głównej wady tego typu. Łatwo może wystąpić nierównomierne przygotowywanie i pieczenie potraw. Można to wyeliminować, kilkakrotnie wyciągając potrawę podczas gotowania i delikatnie ją mieszając. Do tańszych modeli należą statyczne frytownice na gorące powietrze.

 

Dynamiczny

Ten typ jest bardzo podobny do frytownic statycznych. Ponownie używany jest tu przepływ gorącego powietrza. Ale mają jedną przewagę nad poprzednim typem. Frytownica posiada szufelkę, która kilkakrotnie przewraca potrawę i tym samym zapobiega jej przypaleniu. Dzięki temu podczas całego przygotowania nie musisz martwić się o jedzenie. W porównaniu do frytkownicy statycznej zapłacisz kilkaset dodatkowych koron.

 

Rozmiar

Rozmiar, którego będziesz potrzebować, zależy od tego, ile jedzenia planujesz w nim przygotować. Jednocześnie pamiętaj, że im większa frytkownica, tym jest cięższa i trudniej ją przechowywać. Dlatego pomyśl z wyprzedzeniem o możliwościach, jakie zapewnia Twój dom.

Na rynku znajdziesz frytownice od wielkości 1,5 litra. Nadaje się do gotowania mniejszych ilości potraw. Średnia frytkownica jest odpowiednia dla potrzeb zwykłej rodziny. Ma pojemność od 3 do 7 litrów. Jeśli jednak szukasz czegoś do przygotowania większej ilości posiłków naraz lub czegoś, na czym możesz przyrządzić całego kurczaka, sięgnij po największe modele. Mają pojemność do 12 litrów.

 

Wydajność

Moc frytownic wynosi od 1400 do 1800 W. Zdecydowanie nigdy nie powinna być mniejsza. W tym zakresie nie ma znaczenia jaką będzie miała moc, ale prawdą jest, że frytownica o większej mocy szybciej upiecze jedzenie.

 

Przydatne funkcje

Frytownice na gorące powietrze mogą mieć inne funkcje, których głównym celem jest ułatwienie użytkownikom pracy z nimi. Wybraliśmy kilka, na których możesz skupić się podczas zakupów.

 

Można myć w zmywarce

Jest to funkcja, dzięki której możesz zaoszczędzić dużo czasu. Kupując taką frytkownicę będziesz mógł włożyć do zmywarki pojemnik wewnętrzny i koszyk i je w niej umyć.

 

Przezroczysta pokrywa

Przezroczysta pokrywa umożliwia oglądanie jedzenia wewnątrz frytkownicy bez konieczności jej otwierania.

 

wyświetlacz LCD

Niektóre modele mogą być wyposażone w wyświetlacz LCD. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób można sterować frytkownicą za pomocą czytelnych ustawień na wyświetlaczu. Następnie możesz przygotować jedzenie za naciśnięciem jednego przycisku.

 

Regulator czasowy

Pozwala to na ustawienie czasu gotowania potrawy. Po wygaśnięciu ostrzeże Cię, że frytownica musi być wyłączona. Niektóre frytownice mają nawet wyjmowane timery. Możesz wtedy zabrać ich do innego pomieszczenia i nie zdarzy się, że usłyszysz ostrzeżenie.

 

Pięć najlepszych frytownic na gorące powietrze według ocen użytkowników

Delimano 110016408 recenzja

Tefal EY201815 Easy Fry Classique recenzja

Clatronic FR 3698 recenzja

Nedis KAAF111EBK recenzja

Klarstein TK20-Vitair-2G-G recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

22 października 2020

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *