Czy warto kupić smartwatch dla seniora?

,

Inteligentne zegarki dla seniorów to zdecydowanie dobry pomysł. Łączą w sobie elegancki design z przydatnymi funkcjami, które mogą monitorować stan zdrowia lub zapewnić poczucie bezpieczeństwa w postaci szybkiego wybierania, jeśli coś się stanie. W dzisiejszym artykule pokażemy, co powinien mieć i potrafić inteligentny zegarek dla osób starszych.

Zegarki dla seniorów powinny mieć przede wszystkim duży wyświetlacz. Aby wszystko było na nich dobrze odczytane. Dlatego wybierz modele, które mają rozmiar koperty co najmniej 40 mm, ale najlepiej ponad 45 mm. Nie wahaj się zainwestować w wysokiej jakości zegarek, czyli taki, który ma odporne na zarysowania szkło i jest wykonany z aluminium. Ich bateria jest bardzo ważna w zegarkach. Pojemność powinna wynosić co najmniej 300 mAh. W ten sposób zegarek może działać kilka dni bez konieczności ładowania.

Upewnij się również, że zegarek ma wbudowany moduł GPS. Dzięki niemu możesz w każdej chwili zlokalizować osobę noszącą zegarek. GPS będzie również przechowywać informacje o aktywności fizycznej użytkownika. Za jego pomocą seniorzy mogą nawet poprawić swoją kondycję fizyczną. Podstawowym elementem zegarka powinien być również czujnik tętna. Bardziej zaawansowane modele mają również czujnik EKG. Pamiętaj tylko, że ten zegarek musi być podłączony do smartfona. Dlatego ważne jest, aby senior potrafił obsługiwać takie urządzenie.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 lipca 2023