Czy potrzebny jest nowy blender ręczny? Wiemy, który wybrać

,

W dzisiejszych czasach blendery ręczne należą do podstawowego wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Wyróżnia się praktycznością, wszechstronnością i kompaktowymi wymiarami. Mikser może ubijać, ugniatać, mieszać i miażdżyć. Za pomocą blendera ręcznego przygotujesz różne potrawy, kremowe zupy i sosy, jedzenie dla dzieci, koktajle, kruszony lód i inne przekąski. Jest łatwy w przechowywaniu i konserwacji. Jaki blender ręczny wybrać, aby był niedrogi i spełniał wszystkie Twoje oczekiwania?

 

Dlaczego warto kupić blender ręczny?

Możliwości zastosowania miksera ręcznego są szersze niż klasycznego miksera stołowego, głównie dzięki konstrukcji i kształtowi, które umożliwiają mieszanie bezpośrednio w garnku lub innym pojemniku. Podczas używania mikser trzyma się w dłoni, dolną część zakończoną obracającymi się ostrzami zanurza się w jedzeniu lub napoju. Po pracy wystarczy zdjąć nasadkę i przepłukać.
Blender ręczny składa się z rączki oraz kompletu nasadek, dzięki którym możesz wykorzystać blender do wielu zadań. W zestawie zwykle znajdują się również specjalne miski do mieszania.

 

Co potrafi mikser ręczny

Miesza – dzięki temu przygotujesz pyszne kremowe zupy i sosy lub przekąski dla dzieci
Bicze – dzięki specjalnej nasadce w postaci trzepaczki z białek jaj ubijesz bitą śmietanę lub śnieg.
Kotlety – możesz użyć specjalnego pojemnika z nożem do siekania do kruszenia lodu, orzechów lub do siekania warzyw, ziół i innych składników.

Jaki blender ręczny wybrać

Blender ręczny bez akcesoriów

Najtańsze modele oferują sam korpus urządzenia oraz jedną podstawową przystawkę miksującą ze stalowymi nożami. Poradzą sobie ze zwykłym mieszaniem sosów, zup i przekąsek. Są szczególnie odpowiednie dla niewymagających użytkowników, którzy głównie potrzebują miksować lub mają inne niezbędne funkcje innych mikserów lub robotów kuchennych. Zaletą jest niska cena zakupu i kompatybilność. Wadą jest ograniczony zakres funkcji.

 

Blender ręczny z akcesoriami

W droższych modelach znajdziemy bogate wyposażenie, jak np. trzepaczki, miskę do przygotowywania smoothie, przystawki do siekania i rozdrabniania, specjalne rozdrabniacze, miski do siekania warzyw. Zaletą miksera ręcznego z akcesoriami jest to, że ma szerokie zastosowanie, może zastąpić trzepaczkę lub klasyczny mikser. Wadą jest to, że dzięki akcesoriom wymaga więcej miejsca do przechowywania i wyższej ceny zakupu

 

Blender ręczny z tworzywa sztucznego czy ze stali nierdzewnej?

Blendery ręczne wykonane są z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Plastikowe miksery są zwykle tańsze niż metalowe. Miksery ze stali nierdzewnej są lepszej jakości, ale trzeba liczyć się z wyższą ceną zakupu. Wybierając, zastanów się, czy blendera będziesz używać tylko do okazjonalnego miksowania, czy też regularnie będziesz przygotowywać zupy i sosy.

Plastikowy blender ręczny

Plastikowe miksery pałkowe posiadają uchwyt i nasadki wykonane z tworzywa sztucznego. Zaletą jest niższa cena i waga w porównaniu do mieszadeł ze stali nierdzewnej. Wadą jest mniejsza odporność, łatwiej się rysuje, istnieje ryzyko złamania nóżki, a maszyna nie jest tak odporna na gorące potrawy.

 

Blender ręczny ze stali nierdzewnej

Mikser ręczny ze stali nierdzewnej wyróżnia się dużą trwałością. Korpus i nóżka miksera wykonane są w większości ze stali nierdzewnej. Pozostała część wykonana jest z antypoślizgowej gumy. Jest bardziej odporny na zarysowania, uderzenia, temperaturę i ma znacznie dłuższą żywotność. Jeśli będziesz używać blendera ręcznego regularnie i do różnych potraw, wybierz produkt, który będzie miał co najmniej nóżkę ze stali nierdzewnej.

 

Mikser z wyjmowaną nóżką

Zdejmowana stopka nie jest standardem we wszystkich mikserach, na rynku można również znaleźć miksery, w których korpus i stopka mieszająca tworzą jedną całość. Droższe modele mają dwie części, w których stopkę miksującą można zdjąć za pomocą przycisku. Ten model jest bardziej praktyczny, łatwiejszy do czyszczenia i bardziej kompaktowy.

 

Pobór mocy blendera ręcznego

Przed zakupem blendera ręcznego należy zastanowić się, do czego będziemy używać blendera i odpowiednio dobrać pobór mocy. Im większa moc, tym więcej mikser może obsłużyć. Urządzenie będzie miało większą moc i poradzi sobie z twardszymi składnikami.
Do 250 W – do miksowania miękkich produktów, na przykład truskawek lub bananów, gotowanych warzyw
250 – 500 W – wystarczy do zmiksowania zup, sosów i przekąsek
500 – 1000 W – zmiksujesz nim również twardsze potrawy, orzechy, świeże owoce, warzywa
Ponad 1000 watów – mogą nawet kruszyć lód.
Jeśli należysz do bardziej wymagających użytkowników, wybierz blender ręczny o mocy wejściowej około 1000 W i więcej.

Obroty i prędkość

Zwróć także uwagę na liczbę i prędkość obrotów. Wskazują one, ile razy noże obracają się wokół własnej osi w ciągu jednej minuty. Im większa liczba obrotów, tym szybciej zmieszasz składniki. Do mieszania owoców wystarczy 10 000 obrotów na minutę. Aby wymieszać twardsze składniki, potrzebujesz większej liczby obrotów, co najmniej 15 000 obrotów na minutę.
Liczba prędkości mieszania jest ważna dla wydajnej pracy. Blender ręczny może mieć jedną lub więcej prędkości. Niektóre modele mają dodatkowy przycisk turbo lub system kontroli prędkości.

 

Funkcje i inne parametry

Płynna regulacja mocy – dzięki tej funkcji możesz regulować moc urządzenia. Płynną regulację można regulować na pokrętle, można wybrać mniejszą moc do miksowania miękkich składników, wyższą do kruszenia lodu.
Czas pracy ciągłej – wskazuje jak długo mikser może pracować bez przerwy. Jeśli mieszasz twardsze składniki, mikser wytrzyma tylko kilka minut ze względu na dużą moc. Jednak ten czas wystarczy na przetworzenie surowców.

 

Waga i hałas blendera ręcznego

Ponieważ podczas korzystania z blendera trzeba trzymać go w dłoni, warto zwrócić uwagę na ten parametr. Pamiętaj, że blendery ze stali nierdzewnej zawsze będą cięższe niż modele plastikowe.
Miksery ręczne należą do najgłośniejszych urządzeń gospodarstwa domowego (około 60 dB). Ten parametr nie jest tak ważny, ponieważ masz włączone urządzenie tylko przez kilka minut. Na rynku pojawiają się również miksery z innowacyjnymi i cichymi silnikami.

 

Przełącznik impulsowy

Niektóre blendery mają funkcję turbo lub funkcję pulsacyjną, z której można skorzystać, gdy trzeba na krótki czas zwiększyć prędkość do maksimum. Przyspiesza miksowanie grudek w żywności lub twardych składnikach.

Akcesoria

Blender ręczny może zawierać różne akcesoria.
Trzepaczka do ubijania – umożliwia ubijanie bitej śmietany lub białek, kremów itp.
Chopper – specjalny pojemnik z nożem do siekania warzyw, ziół, orzechów
Pojemnik roboczy – węższy i wyższy pojemnik do wygodnego mieszania
Robot kuchenny – pojemnik ze specjalnym obracającym się nożem. Z tartych warzyw możesz przygotować sałatkę lub zetrzeć ser. Akcesorium spotykane w droższych modelach.
Kruszarka do lodu – występuje w mocniejszych i droższych modelach
Uchwyt na blender – ułatwiają przechowywanie urządzenia i jego akcesoriów.

Najlepiej sprzedające się blendery ręczne

Tefal Turbomix HB121838 recenzja

Bosch MSM2410PW » recenzja

Bosch MSM2410PW » recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

13 grudnia 2022