Zmywarkę można czyścić nawet bez chemii. Procedura krok po kroku

,

Aby zmywarka dobrze myła naczynia, sama musi być czysta. A ona nie może tego zrobić sama, musisz jej w tym pomóc. Przy regularnym użytkowaniu osadzają się w nim tłuszcze, resztki jedzenia i kamień. Dlatego konieczna jest regularna konserwacja. W dzisiejszym artykule pokażemy, jak czyścić zmywarkę bez użycia środków chemicznych.

 

Jak często czyścić

Czyść zmywarkę co najmniej raz w miesiącu, jeśli używasz jej codziennie. W przeciwnym razie wystarczy raz na dwa miesiące. Ponadto naucz się nie wkładać jedzenia do zmywarki z resztkami. Zawsze zeskrob je z talerza lub spłucz wodą.

 

Co będziesz potrzebować do czyszczenia

Jeśli chcesz umyć zmywarkę bez użycia środków chemicznych, przygotuj sok z cytryny, sól, ocet jadalny i ocet biały destylowany. Sok z cytryny i ocet to naturalne kwasy, które odtłuszczają zmywarkę i usuwają osady. Sól ponownie zmiękcza wodę i szoruje ścianki zmywarki. A soda oczyszczona w połączeniu z gorącą wodą usuwa uporczywe plamy i resztki jedzenia.

Jak czyścić zmywarkę

Najpierw opróżnij zmywarkę i wyjmij dolną zmywarkę. Użyj ręczników papierowych, aby usunąć większość brudu i osadów z dna. Następnie wyjąć filtr ze zmywarki i dokładnie go wyczyścić. Szczoteczka do zębów jest do tego idealna. Wskazane jest również przepłukanie filtra gorącą wodą w celu usunięcia z niego tłuszczu. Wytrzyj cały obszar wokół filtra.

Umieść filiżankę białego octu lub soku z cytryny w zmywarce na górnej półce. Jeśli ściany są bardzo brudne, dodaj do kubka dwie łyżki soli morskiej. Następnie uruchom go na pełny cykl prania i najwyższą możliwą temperaturę. Kwas w occie lub soku usuwa tłuszcz, a także przepływa przez cały system i usuwa osady. Dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej na dno przed rozpoczęciem płukania. Usuwa nieprzyjemny zapach i pozostawia zmywarkę świeżą.

Zakończ czyszczenie miękką ściereczką z mikrofibry nasączoną wodą, aby wytrzeć wnętrze zmywarki. Będzie idealnie czysty i bez smug.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

26 czerwca 2022