Zapach można łatwo usunąć ze zmywarki. Wszystko czego potrzebujesz to środki, które masz w domu

,

Zmywarki są obecnie powszechną częścią gospodarstw domowych. Oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze. Ale czasami może się ładnie zawracać. Może już Ci się to przytrafiło, otwórz zmywarkę i poczujesz nieprzyjemny zapach, którego trudno się pozbyć. Doradzimy jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

 

Jak powstaje zapach?

Zwykle zapach jest spowodowany przez małe resztki jedzenia, których nie widać nawet w zmywarce, zwłaszcza w filtrze. Wkrótce zaczynają pleśnieć i gnić, czego efektem jest nieprzyjemny zapach. Większość osób nie przywiązuje dużej wagi do czyszczenia zmywarki i częściej ma do czynienia z nieprzyjemnymi zapachami.
Na rynku dostępnych jest wiele produktów czyszczących, które wykorzystują chemikalia chemiczne do usuwania niepożądanych zapachów, brudu i kamienia ze zmywarki. Jeśli nie chcesz używać chemii i wydawać dużo pieniędzy, sięgnij po to, co masz w domu.


Jak czyścić zmywarkę octem?

Na przykład ocet jest świetnym pomocnikiem. Ocet rozpuszcza tłuszcz, dezynfekuje, neutralizuje zapachy i działa przeciw kamieniowi.
Ocet nie powinien mieć kontaktu z produktami zawierającymi chlor. Przed czyszczeniem upewnij się, że nie ma go w twoim detergencie lub wyjmij go całkowicie ze zmywarki.

 

Jak używać octu?

Wyjmij wszystkie naczynia ze zmywarki, wlej ocet do większej miski i umieść miskę na górnym piętrze zmywarki. Napełnij również zbiornik detergentu octem. Wybierz program o najwyższej temperaturze i pozwól octowi działać. Temperatura powinna osiągnąć co najmniej 65 do 75°C. Po zakończeniu cyklu otwórz drzwi i pozwól zmywarce całkowicie wyschnąć.
Podobnie jak ocet, możesz użyć sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego.

Chcesz, aby Twoja zmywarka była nie tylko czysta, ale również pięknie pachnąca? Jeśli nie chcesz używać chemicznych zapachów sprzedawanych na rynku, możesz sięgnąć po olejek eteryczny. Są nietoksyczne, ładnie pachną w zmywarce, a niektóre z nich wspomagają również dezynfekcję zmywarki, np. mięta, lawenda czy cytryna.
Konserwacja zmywarki jest bardzo ważna i nie należy jej zaniedbywać. Powtarzaj program czyszczenia co najmniej co 2-3 miesiące.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

8 lutego 2022