Wybór telewizora dla zapalonych graczy

,

Życzeniem wszystkich graczy na świecie jest możliwość cieszenia się swoimi ulubionymi grami z najwyższą możliwą jakością obrazu. Aby to zrobić, konieczne jest posiadanie wysokiej jakości monitora lub telewizora, na którym planujesz grać. W dzisiejszym artykule skupimy się na telewizji i wyobrazimy sobie, na czym należy się skupić przy ich wyborze, aby mieć jak najlepsze wrażenia z gry.

 

Rodzaj nakrętki

Istnieją dwa rodzaje matryc, z których zbudowane są telewizory.

Pierwszym z nich są telewizory LCD z klasycznym podświetleniem. Największą zaletą tych ekranów jest to, że zawierają panele VA lub IPS. Oba rodzaje paneli gwarantują wysoką jakość i poziom ekspozycji. Dzięki VA możesz oczekiwać lepszej czerni i wyższego kontrastu, podczas gdy dzięki IPS możesz oczekiwać lepszej jakości kolorów, gdy patrzysz na nie pod kątem.

Drugi typ to OLED z samoświecącymi się organicznymi diodami LED. Na tych ekranach każdy piksel jest równy jednej świecącej kropce. Dlatego możesz liczyć na doskonale wyeksponowaną czerń i doskonały kontrast kolorów. Ponadto telewizor OLED bardzo dobrze radzi sobie z ruchomymi obrazami. Należy jednak wziąć pod uwagę wyższą cenę zakupu.

Przekątna

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że im większy, tym lepiej. Lecz nie zawsze tak jest. Zdecydowanie dostosuj wielkość przekątnej, a co za tym idzie telewizora, do wielkości pomieszczenia i odległości, z której będziesz na niego patrzeć.

 

Różnica

Rozdzielczość wskazuje, jak szczegółowy będzie obraz na telewizorze lub ekranie. Istnieją dwa standardy: 4K i Full HD. 4K będzie działać dobrze tylko wtedy, gdy masz konsole PlayStation 5 lub Xbox Series X, które odtwarzają w tej rozdzielczości – 3840 x 2160 pikseli. W przypadku innych konsol wystarczy tańszy telewizor Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

 

Częstotliwość odświeżania

Dobry telewizor do gier powinien mieć wysoką częstotliwość odświeżania. Co to znaczy? Jest to zdolność telewizora lub monitora do wyświetlania określonej liczby klatek na sekundę. Podawana jest w Hz i im wyższa jest ta liczba, tym gładszy będzie obraz. W przypadku klasycznych telewizorów, które są przeznaczone głównie do oglądania filmów i seriali, wystarczająca jest częstotliwość odświeżania 60 Hz. Dlatego większość modeli na rynku będzie miała tę wartość. Jako gracze jednak szukaj telewizorów o częstotliwości od 100 do 120 Hz. Na pewno docenisz szybsze i pełne akcji gry.

Najlepsza telewizja do gier

Philips 43PUS6703 » recenzja

LG OLED55B9 recenzja

LG OLED65E8 recenzja

Samsung QE55Q70RA recenzja

Samsung QE65Q70RA recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 listopada 2021