Nowa era gier nadchodzi już w listopadzie

Listopad to miesiąc wakacyjny dla wszystkich miłośników telewizji. Stopniowo w listopadzie pojawią się cztery nowe konsole. I nie będą byle jakie. Producenci obiecują większą wydajność i wierniejszą grafikę z większą ilością szczegółów. Wszystko, na co zasługuje nowa generacja konsoli. Spójrzmy razem na wszystkie wiadomości.

 

Xbox Series X / S

Pierwsza z tej serii nowych konsol zostanie wydana przez Microsoft. Czekają na Ciebie dwie wersje – Xbox Series X i Xbox Series S. Pierwsza z nich będzie kosztować mniej niż 14 000 CZK, a druga mniej niż 8 000 CZK.

Nazwana najpotężniejszą konsolą na świecie, Xbox Series X może się pochwalić ośmiordzeniowym procesorem AMD. Będzie 16 GB pamięci GDDR6 oraz bardzo szybki i wydajny magazyn. Dysk SSD będzie miał pojemność 1 TB.

Tańsza wersja Xbox Series S jest podobna pod względem konstrukcji do X-ku. Różnią się jednak kolorem – nie będzie to czarny, lecz biały. Z wyjątkiem okrągłego obwodu wentylacyjnego z boku. Seria S jest również bardziej kompaktowa, będzie niższa i węższa. Niższe ceny uzyskano głównie dzięki niższej wydajności i ograniczonej mechanice optycznej. Dysk SSD będzie miał pojemność 512 GB.

 

PlayStation 5

W Sony możemy się również spodziewać dwóch wariantów konsol. Standardowa PlayStation 5 znów kosztuje mniej niż 14 000 CZK. Za tańszy wariant bez mechanizmu zwanego Digital Edition zapłacimy około 11 000 CZK. Sony potraktowało więc nową PlayStation trochę inaczej niż Xbox Microsoftu. Tańszy wariant jest identyczny z jego droższą wersją, tyle że nie zawiera napędu, do którego można by włożyć płytę CD. Można na nim grać w gry wyłącznie w formie cyfrowej.

Tutaj również planowane jest 16 GB pamięci GDDR6 i będzie można na nich grać w gry w rozdzielczości 4K.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

19 listopada 2020