Najlepsze telefony dla zapalonych graczy

, ,

Gry mobilne nadal są bardzo popularną rozrywką. Aby jednak czerpać z tego jak najwięcej przyjemności, warto zaopatrzyć się w odpowiedni telefon gamingowy. Są one dostosowane do gier – wydajność, dźwięk, rozdzielczość i inne funkcje. W artykule pokażemy Ci najlepsze obecnie dostępne telefony do gier.

W porównaniu do zwykłych smartfonów, gamingowe mają nieco lepsze parametry. Najważniejsze, że bardzo dobrze radzą sobie z chłodzeniem. Pozwala to na wielogodzinną zabawę bez przegrzewania się telefonu i zmniejszania jego wydajności. Telefony do gier charakteryzują się także wysoką jakością obrazu i wyższą częstotliwością odświeżania. Wszystko to w połączeniu z większym wyświetlaczem. Większe wymiary pozwalają także na umieszczenie lepszej baterii wewnątrz urządzenia, dzięki czemu telefon będzie działał przez długi czas nawet podczas grania w gry.

 

Asus ROG Phone 7 Ultimate

Asus ROG Phone 7 Ultimate to najnowsza gamingowa kreacja tajwańskiego producenta i jest urządzeniem dla najbardziej wymagających graczy mobilnych. Więc na pewno nie jest to produkt dla każdego, ze względu na wyższą cenę zakupu. Z drugiej strony otrzymujesz smartfon o najlepszej możliwej wydajności w stylowym wyglądzie i wielu funkcjach do gier. Ucieszy Cię także 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Telefon wyposażony jest w ulepszony system chłodzenia GameCool7 oraz zewnętrzną chłodnicę AeroActive Cooler 7, którą znajdziemy w zestawie.

Nubia Redmagic 8 Pro

Telefony Nubia są znane w świecie gier już od dłuższego czasu. Jednak zawsze był problem z ich dostępnością w Czechach. Na szczęście to już przeszłość, bo najnowszy model zdecydowanie zasługuje na uwagę. Podobnie jak wspomniany wcześniej telefon Asusa, wyposażony jest w najmocniejszy chipset, ma 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Redmagic ma nieco większy wyświetlacz – ale kosztem niższej częstotliwości odświeżania. Producent oferuje także własny układ chłodzenia ICE 11.0.

 

Xiaomi Black Shark 5 Pro

Trzeci telefon do gier pochodzi od chińskiego producenta Xiaomi. W porównaniu do Nubii i Asusa, najnowszy chipset Qualcomm Snapdragon 8 nie ma Gen 2, tylko Gen 1. Z drugiej strony ma wiele nieszablonowych gadżetów. Z boku telefonu wbudowane są dwa magnetyczne przyciski, które mają dawać wrażenie grania na klasycznej konsoli do gier. Znajdziesz w nim także ulepszone i wydajniejsze chłodzenie wodne. Producenci pomyśleli także o wrażeniach dźwiękowych gry, dlatego smartfon ma dwa głośniki stereo i zestaw czterech mikrofonów odpowiednich do komunikacji zespołowej. Szybkie ładowanie to także kolejna mocna strona. Do wyboru są dwa tryby – tryb Ultimate, który ładuje telefon w 15 minut, oraz łagodniejszy tryb Even, który może to zrobić w 24 minuty.

Black Shark 5 12/256GB Szary recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

23 października 2023