Najlepsze marki telewizorów. Który wybrać?

,

Szukasz nowego telewizora, ale nie wiesz, jaką decyzję podjąć w bogatej ofercie na rynku? Od czego w ogóle zacząć selekcję? Pomożemy Ci w tym w dzisiejszym artykule – przedstawimy Ci najlepsze marki telewizyjne, spośród których możesz obecnie wybierać.

Oczywiście producenci telewizorów prześcigają się w tym, co nowego mogą zaoferować potencjalnym klientom. Prowadzi to do tego, że telewizory są stale ulepszane i otrzymują nowe przydatne funkcje. Tak naprawdę robią wszystko, aby utrudnić Ci wybór. Przed zakupem wyjaśnij, które parametry w telewizorze są dla Ciebie najważniejsze. Parametry, które należy wziąć pod uwagę to: rozdzielczość (Full HD, 4K, 8K), typ matrycy (LCD, OLED, QLED), odświeżanie matrycy (60 lub 120 Hz), tryby gry, system Smart TV czy dostępne złącza. A kiedy już odfiltrujesz kilka modeli, które mogą Ci odpowiadać, sprawdź ich oceny użytkowników.

SAMSUNG

Samsung był jednym z pierwszych producentów, który wprowadził telewizory z technologią 8K. Z tego powstał procesor Neo Quantum 8K AI. Wykorzystuje 16 wielomodelowych sieci neuronowych, które skalują odtwarzany obraz możliwie najbliżej rozdzielczości 8K. W praktyce oznacza to, że odtwarzane filmy i seriale zawsze będą wyglądać absolutnie świetnie. Przydaje się także technologia głębokiego uczenia siękażda klatka jest analizowana podczas odtwarzania, dzięki czemu nawet stare, domowe wideo będzie wyglądało na tym telewizorze lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Sony

Telewizory Sony wykorzystują podświetlenie mini LED. W porównaniu do innych telewizorów Sony wykorzystuje mniejsze diody LED. Oznacza to, że na jednym telewizorze zmieści się więcej. Dzięki temu ekran bardzo dobrze odwzorowuje kolory i wyświetla nawet najdrobniejsze szczegóły. Sony ma własny system podświetlenia XR Backlight Master Drive. Zwiększa kontrast, zmniejsza rozmycie i poprawia kolory.

 

LG

Najlepsze, co zapewnia LG, to technologia NanoCell. Wykorzystuje matrycę IPS z funkcją Local Dimming, która umożliwia przyciemnianie poszczególnych stref za telewizorem. W zależności od potrzeb precyzyjnie zmniejszy lub zwiększy kontrast. Nazwa technologii NanoCell wzięła się od nanocząstek zintegrowanych z ekranem. Dokładnie odtwarzają kolory. Niektóre modele są wyposażone we wzmacniacz jasności. Fakt, że oglądasz film w jasnym otoczeniu, nie zepsuje wrażeń związanych z oglądaniem.

Philipsa

Ostatnią marką na tej liście jest Philips. Jego unikalną technologią jest Ambilight. Diody LED znajdują się także na pokrywie tylnej ścianki telewizora. Podświetlenie to dostosowuje się do tego, co odtwarzane jest na ekranie i reaguje na każdą akcję. Zapewnia to zupełnie nowe wrażenia wizualne. Oczywiście możesz dostosować podświetlenie do swoich wymagań.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

16 grudnia 2023