Którą zamrażarkę wybrać?

,
Którą zamrażarkę wybrać?

Jeśli szukasz nowej zamrażarki, przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym przeanalizujemy wszystkie punkty, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Na rynku jest ogromna liczba modeli i różnych funkcji, które zamrażarki mogą mieć, a zorientowanie się w tym wszystkim może być wyzwaniem. Jeśli jednak wcześniej dowiesz się, czego oczekujesz od urządzenia, zakupy mogą być szybkie i wygodne. Postaramy się Ci w tym dzisiaj pomóc.

 

Wykonanie

 

Szuflada

Jeden z najpopularniejszych rodzajów zamrażarek. Rzeczy można w nich przechowywać bardzo przejrzyście i jest do nich również dobry dostęp. Sprzedawane są zwykle z 3 do 5 szufladami. Dlatego najlepiej nadają się do codziennego użytku.

 

Wbudowany

Wbudowana zamrażarka umieszczona jest bezpośrednio w jednej z szafek kuchennych. To nieznacznie ogranicza rozmiar i układ. Z drugiej strony wpasowuje się w wygląd kuchni. Wbudowane zamrażarki są również w większości szufladowe.

 

Skrzynia

Zamrażarki skrzyniowe należą do największych na rynku. Są wolnostojące i otwarte od góry. Ze względu na swoją wielkość nadaje się dla dużych rodzin, a raczej dla sklepów lub restauracji.

 

Parametry

Poza wyglądem dla zamrażarki ważne są również inne parametry i funkcje. Tutaj przedstawimy podstawowe.

 

Pojemność

Kupując zamrażarkę, zawsze zwracaj uwagę na pojemność. Jeśli potrzebujesz zamrażarki do mieszkania lub domu, czyli do użytku osobistego, wystarczą te o pojemności do 300 litrów. Zwróć jednak uwagę na objętość od 150 litrów, mają ją tylko wysokie modele (spokojnie od 120 cm). Mniejsze zamrażarki, takie, które mieszczą się w linii, mają zwykle około 100 litrów lub mniej.

 

Zdolność zamrażania

Kolejna ważna informacja. Podawana jest w kg/h i wskazuje ile kilogramów zamrażarka może zamrozić w ciągu 24 godzin. Jeśli więc jesteś przyzwyczajony do kupowania większej ilości żywności, wybierz również wyższą wartość zdolności zamrażania, z łatwością około 18 kg / 24 godziny. W przypadku jednoczesnego zamrażania pojedynczych produktów lub mniejszej ilości żywności idealna wydajność wynosi od 2 do 9 kg.

 

Utrzymanie temperatury w przypadku awarii zasilania

Możesz otrzymać modele trwające od 4 do 50 godzin. Jednak wartości od 15 do 24 godzin są optymalne i również najczęstsze.

 

Bez szronu

Funkcja No Frost pojawia się stopniowo we wszystkich zamrażarkach, głównie dlatego, że potrzebuje jej coraz więcej osób. Funkcja No Frost jest bardzo przydatna – zapobiega gromadzeniu się lodu na ściankach zamrażarki. Dzięki temu nie musisz martwić się o rozmrażanie, które jest konieczne bez No Frost.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

19 lipca 2021

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *