Jak stworzyć falowane włosy

Falowane włosy to fryzura, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jest ponadczasowa, nonszalancka i niezwykle kobieca. Ale nie każdy może mieć naturalnie falowane włosy. Ale jest proste rozwiązanie dla takich osób – włosy nie są trudne do skręcenia i stworzenia tak pięknych, naturalnie wyglądających kręconych włosów. Spójrzmy, jak to osiągnąć za pomocą lokówki, ale także żelazka.

 

Korzystanie z lokówki

Obracanie włosów za pomocą lokówki jest bardzo łatwe i szybko tworzy elegancką falującą fryzurę pasującą na każdą okazję. Dzięki swojej oszczędności czasu jest również idealną kuracją do włosów na co dzień. Lepiej jest wybrać lokówkę o większej średnicy i powierzchni ceramicznej. Więc jaka jest procedura?

Najpierw rozczesz włosy i wygładź je tak bardzo, jak to możliwe. Podziel je na kilka sekcji. Pozwoli Ci to systematycznie układać włosy i nie umknie Ci żadne kosmyki. Następnie spryskaj każdą sekcję kosmetykami do włosów, które chronią włosy przed wysoką temperaturą. Nigdy nie powinieneś pomijać tego kroku. W przeciwnym razie włosy mogą bardzo szybko ulec zniszczeniu.

Z kulmováním zawsze zaczynaj od dolnych włosów. Dlatego zamknij górne sekcje do góry, aby nie przeszkadzały. Oddziel pierwsze pasmo i chwyć lokówką około cala od nasady. Zacznij od lokówki i nawiń na nią całe włosy. Przytrzymaj chwilę, sprawdź, czy włosy się rozgrzały, a następnie rozciągnij lokówkę. Czasami zaleca się, aby włosy całkowicie przed próbą złapać je w dłoń i odczekać kilka sekund, aby trochę ostygły. Zapobiegnie to ponownemu rozciągnięciu włosów podczas biegania pod moim ciężarem. Powtórz tę procedurę dla wszystkich źródeł. I nie zapominaj, że musisz odwrócić się od twarzy.

 

Za pomocą żelazka

Prostownica do włosów to najlepsze narzędzie do tworzenia pięknych plażowych fal. A co z nimi?

Zanim żelazko się nagrzeje, ponownie spryskaj włosy, aby chronić je przed wysoką temperaturą. Oddziel pierwszą, niezbyt mocną sprężynę. Zaleca się zacząć od twarzy. Źródło ponownie chwyta żelazko, około centymetra od podstawy i obróć je o 180 stopni. Następnie przesuń żelazko w dół sprężyny do końca ruchem ślizgowym. Zatrzymaj się tutaj na chwilę i przytrzymaj żelazko. Zwolnij pasmo i kontynuuj w ten sam sposób z resztą włosów. Warto wspomnieć, że ta metoda sprawdzi się lepiej na włosach do ramion. W przypadku dłuższych włosów lepiej jest wziąć lokówkę.

Niezależnie od tego, czy używasz lokówki, czy żelazka, po skończeniu spryskaj włosy jasnym lakierem. Takiego, który nie oślepia twoich włosów. Ważne jest, aby nie czesać włosów bezpośrednio po zabiegu. Był w stanie całkowicie zniszczyć powstałe fale. Wystarczy delikatnie i obficie rozczesać włosy palcami.

Rowenta CF 6430 recenzja

Remington S 9700 recenzja

Diva Fth Argan Chromatix Raspberry Crush recenzja

BaByliss Multistyler MS22E recenzja

Dyson Airwrap Czerwony recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

3 grudnia 2020