Jak przenieść dane ze starego telefonu komórkowego na nowy krok po kroku

, ,

Kupiłeś nowy telefon i nie wiesz, jak przenieść na niego dane ze starego telefonu? Przechodząc na nowy model, większość użytkowników chce tworzyć kopie zapasowe nie tylko kontaktów i wiadomości, ale także wielu innych. Doradzimy jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy, aby nie stracić cennych danych.

Dziś technologia się rozwinęła, dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło przełożyć kartę SIM na nowy telefon. W dzisiejszych czasach telefon przypomina raczej mały komputer, w którym dane zajmują dużo miejsca. Dziś nie trzeba już wykonywać złożonej kopii zapasowej, a następnie ją przywracać, różne aplikacje i usługi obsługują wszystko automatycznie.

 

Jakie dane przenieść na nowy telefon?

Kontakty, wiadomości SMS. Zdjęcia i filmy, muzyka, ulubione aplikacje, ustawienia wybranych aplikacji, wpisy kalendarza
Przed przeniesieniem danych najpierw naładuj oba telefony, aby nie czekać i upewnić się, że wszystko idzie gładko. Niektóre aplikacje mogą wymagać poziomu naładowania baterii 80%, aby umożliwić wykonywanie kopii zapasowych.

Jak przesłać dane z Androida na iPhone’a

Jeśli zdecydowałeś się na zmianę systemu i chcesz przełączyć się z Androida na iPhone’a lub iPada, możesz skorzystać z aplikacji bezpośrednio od Apple. Możesz pobrać transfer na iOS przez Google Play. Aplikacja Move to iOS służy do przenoszenia danych z telefonu z systemem Android na iPhone’a.

Jak to zrobić

Zainstaluj aplikację Przenieś na iOS na starym telefonie z Androidem.
W nowym telefonie w ustawieniach początkowych wybierz import danych z telefonu Android.
Kod wygenerowany w procesie przelewu zobaczysz na wyświetlaczu nowego telefonu. Wprowadź kod do swojego telefonu z Androidem.
To wszystko, oba urządzenia zostaną połączone i nastąpi proces przenoszenia wybranych danych.

Jak przesłać dane z iPhone’a na Androida

Jeśli chcesz przenieść pliki na odwrót, możesz to łatwo i szybko zrobić, łącząc się z siecią Wi-Fi.

Jak to zrobić

Naładuj iPhone’a i nie odłączaj go od ładowarki.
Pobierz aplikację Dysk Google z App Store.
Kliknij Kopia zapasowa i wybierz dane, które chcesz przenieść, i poczekaj na wykonanie kopii zapasowej.

Wyłącz iMessage i FaceTime w ustawieniach iPhone’a, aby nie przegapić żadnych połączeń i wiadomości po przejściu na Androida.
Na nowym telefonie z Androidem zaloguj się na swoje konto Google, na którym utworzono kopię zapasową, aby przywrócić dane.

 

Przesyłaj dane z iPhone’a na iPhone’a

Przełączając się ze starszego iPhone’a na nowszy, masz do wyboru 2 opcje: iCloud lub Szybki start.
Najłatwiejszą opcją jest użycie iCloud

metoda

Aktywuj kopię zapasową iCloud na swoim starym iPhonie.
Poczekaj, aż pliki zostaną zapisane w pamięci.
Na nowym urządzeniu połącz swoje konto iCloud, rozpocznij przywracanie i gotowe.

Szybki start

metoda

Włącz oba telefony i umieść je obok siebie. Na starym iPhonie zobaczysz ustawienia nowego urządzenia za pomocą Apple ID. Kliknij Kontynuuj. Na nowym telefonie pojawi się animacja. Przytrzymaj obecne urządzenie nad nowym i umieść środek animacji w wizjerze. Pojawi się komunikat Zakończ po nowym. Jeśli nie masz możliwości korzystania z aparatu w starym telefonie, kliknij przycisk Uwierzytelnij i postępuj zgodnie z instrukcjami. Wprowadź kod ze starego telefonu do nowego urządzenia i skonfiguruj funkcję Face ID lub Touch ID. Po chwili na ekranie pojawi się Transfer danych, kliknij Kontynuuj i po chwili transfer zostanie zakończony. Jeśli chcesz przenieść aplikacje, dane iCloud itp., kliknij Więcej opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli przesyłanie nie działa, sprawdź, czy w telefonie, z którego będą przesyłane dane, została włączona funkcja Bluetooth.

 

Jak przenieść dane z Androida na Androida

Procedura przesyłania danych z Androida na Androida jest prawie taka sama jak w przypadku przesyłania danych z iPhone’a na iPhone’a.
Przejście jest łatwe dzięki kilku aplikacjom różnych producentów. Android jest używany przez Samsung, Huawei, Xiaomi, OnePlus, OPPO, Alcatel, Asus, Realme, Honor, LG, Sony i inne marki na rynku czeskim.
Aby przenieść dane, użyj Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych plików, wystarczy zalogować się na nowym telefonie, a dane zostaną automatycznie przywrócone.

Przykład transferu danych za pomocą aplikacji CLONEit

Zainstaluj aplikację CLONEit z Google Play na starym lub nowym telefonie.
Otwórz aplikację na obu telefonach i potwierdź dostęp do systemu. Na starym telefonie kliknij przycisk nadawcy. Stworzy to lokalne Wi-Fi. Na nowym telefonie kliknij przycisk Odbiorca i potwierdź połączenie. Następnie wybierz dane, które chcesz przenieść ze starego telefonu. Potwierdź transfer danych. Po przeniesieniu danych przenieś kartę pamięci do nowego telefonu.

 

Przenieś dane do telefonu Samsung

Użyj aplikacji Samsung Smart Switch Mobile, aby przesłać dane ze starego telefonu do nowego Samsunga. Jest dostępny za darmo w Google Play, a transfer danych jest podobny do CLONEit.

Jak przesłać dane z telefonu bez iOS i Androida

Jeśli nie masz w telefonie systemu iOS lub Android, najlepiej przenieść dane na komputer lub skorzystać z pamięci, aby pobrać kontakty, zdjęcia itp., a następnie przenieść je na nowy telefon.
Jeśli masz stary telefon, może się zdarzyć, że karta SIM jest duża i nie mieści się w gnieździe nowego telefonu. Jeśli nie masz odwagi samodzielnie go modyfikować, udaj się do oddziału operatora, gdzie otrzymasz nową kartę. Nowoczesne warianty kart SIM pozwalają na wydobycie wymaganego rozmiaru nawet bez przycinania.

 

Przesyłanie kontaktów przez vCar

Jeśli chcesz zaimportować kontakty z telefonu do systemu iOS lub Android, użyj formatu vCard. Zapisz nowy kontakt w formacie vcf w telefonie, który możesz następnie udostępnić przez telefon, w wiadomościach e-mail, Outlook itp. Po kliknięciu pojawi się wizytówka kontaktu z numerem telefonu, nazwą lub adresem.

 

Wiadomości SMS

W przypadku telefonów bez systemów operacyjnych iOS i Android możesz zapisywać i przesyłać wiadomości na komputer w obsługiwanych formatach, na przykład CSV.
Możesz użyć aplikacji Kopia zapasowa i przywracanie SMS ze starego telefonu na nowy. Jest dostępny całkowicie bezpłatnie iw języku czeskim. Wystarczy pobrać aplikację, włączyć ją, wykonać kopię zapasową wiadomości SMS na wybranym nośniku i przywrócić je na nowym telefonie.

Telefony Huawei

Jeśli masz nowy telefon Huawei lub Honor, który nie ma usług Google, możesz użyć aplikacji Phone Clone do przesyłania danych. Przeniesienie spowoduje również przeniesienie większości usług Google na większość telefonów. Telefony Huawei mają ponownie zainstalowaną aplikację od producenta. Może przesyłać aplikacje podobne do CLONEit, więc nie ma potrzeby tworzenia kopii zapasowej.

 

Telefony Xiaomi

Telefony komórkowe Xiaomi mają własną aplikację Mi Mover. Pobierz aplikację tylko z oficjalnych sklepów, ostatnio w Internecie pojawiło się wiele fałszywych plików. Aplikację Mi Mover można pobrać bezpłatnie. Zainstaluj aplikację na nowym lub starym telefonie, rozpocznij transfer plików, wszystko zrobi się automatycznie. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem, uruchom ponownie urządzenie i spróbuj ponownie przesłać dane.

Nawet mniej doświadczony użytkownik poradzi sobie z transferem danych na nowy telefon

Przenoszenie danych na inne urządzenie jest w dzisiejszych czasach kwestią czasu i może to zrobić nawet mniej doświadczony użytkownik.
Po pomyślnym przeniesieniu danych nie usuwaj od razu danych ze starego telefonu. Może się zdarzyć, że zapomniałeś aplikacji lub pliku. Usuń stary telefon po sprawdzeniu wszystkiego w nowym telefonie i masz pewność, że masz w nim wszystko, czego potrzebujesz.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

17 sierpnia 2022