Jak prawidłowo i delikatnie czyścić ekrany laptopów, monitory i telewizory

,

Kurz, odciski palców, tłuszcz, smugi, ekran monitora jest bardzo zajęty podczas pracy. Monitory wymagają odpowiedniej i regularnej opieki. Niewłaściwe czyszczenie może trwale uszkodzić ekran. Jak wyczyścić ekran telewizora, komputera lub monitora laptopa? W tym artykule doradzimy, jak to zrobić.

Przed czyszczeniem upewnij się, jaki to rodzaj ekranu, tj. Czy jest to ekran LED, ekran LCD czy ekran plazmowy. Monitory telewizyjne nie są już wykonane ze szkła, ale z tworzywa sztucznego, które może zostać nieodwracalnie uszkodzone przez nieostrożne czyszczenie. Do czyszczenia nie wolno używać środków do polerowania okien, agresywnych i chemicznych środków, gąbek ani szorstkich ściereczek, ponieważ spowoduje to uszkodzenie powłoki antyrefleksyjnej ekranu.

Ściereczka z mikrofibry

Przed czyszczeniem odłącz telewizor lub komputer i pozwól mu ostygnąć. Z ekranu poza ekranem lepiej widać kurz i brud. Jeśli zaczniesz czyścić ekran grzewczy, środek czyszczący pozostawi smugi.

Jeśli nie masz w domu ściereczki z mikrofibry do czyszczenia monitorów, do czyszczenia okularów wystarczy ściereczka. Delikatnie obracaj szmatką, aby usunąć cały brud i kurz. Wytrzyj również plastikową ramę monitora. Jeśli brud pozostaje na monitorze, wykonaj poniższe czynności.

Roztwór octu

Przygotuj roztwór 1: 1 wody i octu. Następnie namocz krawędź ściereczki z mikrofibry w mieszaninie, a następnie dokładnie ją ściśnij i ponownie wyczyść cały ekran telewizora lub monitora ostrożnymi ruchami. Uważaj, aby nie zmoczyć szmatki ani nie kapać wodą. Nie wlewaj roztworu do opryskiwacza ani nie rozpylaj go bezpośrednio na telewizor. Jeśli roztwór wycieknie poza krawędzie ekranu, może zostać nieodwracalnie uszkodzony. Po umyciu, chwyć ściereczkę z drugiej strony i osusz ekran, aby go wysuszyć, aby na monitorze nie spadły krople.

Na zadrapaniach

Czy podczas czyszczenia znalazłeś zarysowanie telewizora? Jeśli urządzenie nie jest już objęte gwarancją, należy skonsultować się samodzielnie. W sklepach z elektroniką można kupić specjalny zestaw do czyszczenia, który jest przeznaczony bezpośrednio do monitorów LCD.
Możesz to zrobić ze zwykłą wazeliną. Umieść kawałek wazeliny na kawałku waty i nałóż ją na całą długość rysy. Poczekaj minutę, a następnie zetrzyj nadmiar wazeliny. Powtarzaj procedurę, aż rysa zniknie. Jeśli rysa jest duża, nie można jej usunąć, trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowego telewizora.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

8 października 2020