Instrukcje dotyczące podłączania drukarki do Wi-Fi

,

Obecnie nie można znaleźć nowego modelu drukarki, który nie może być podłączony do komputera bezprzewodowo. Jest to praktyczne – nie musisz się martwić o prowadzenie kabli i ich ukrywanie. Ponadto łączenie się przez Wi-Fi jest intuicyjne i każdy może to zrobić. Dziś pokażemy Ci jak.

 

Krok 1

Przed rozpoczęciem instalacji oprogramowania do drukowania bezprzewodowego upewnij się, że w zasobniku drukarki jest uzupełniony atrament/tonery oraz wystarczająca ilość papieru.

 

Krok 2

Przed podłączeniem drukarki do Wi-Fi należy zainstalować na komputerze sterownik – czyli aplikację, która pozwala drukarce komunikować się z komputerem. Możesz go znaleźć na stronie producenta drukarki. Wystarczy kilka kliknięć myszką. Zazwyczaj musisz poczekać na pobranie aplikacji, zanim zaczniesz się łączyć.

Krok 3

Podczas instalacji drukarka wyświetla monit o wybranie połączenia – przez kabel USB lub bezprzewodowo przez wifi. Jeśli wybierzesz to drugie, drukarka rozpocznie wyszukiwanie dostępnych sieci. Musi również znaleźć ten, do którego podłączony jest twój komputer. Aby połączyć drukarkę i komputer, b. Każde kolejne połączenie będzie nawiązywane automatycznie, bez konieczności wpisywania hasła.

 

Najlepsze modele drukarek według opinii użytkowników

Canon Selphy CP1300 Biała (2235C002) recenzja

Canon i-SENSYS LBP621Cw (3104C007) recenzja

Umiejętności

Opublikowano w dniu

18 września 2022