Czy wiesz, że możesz naprawić uszkodzone piksele na monitorze w domu?

,

Czy zauważyłeś na swoim monitorze LCD, że niektóre piksele świecą innym kolorem niż powinny? Martwe lub zablokowane piksele to rodzaje usterek, które nas denerwują i przyciągają uwagę. Spróbuj naprawić je samodzielnie.

Jak ożywić zepsute piksele na monitorze

Odbierając nowy monitor, użytkownik najpierw dokładnie sprawdza jakość obrazu i reklamuje widoczne błędy pikseli. Ale nawet podczas dalszej eksploatacji należy zwracać uwagę na wady, które nadal można reklamować w ramach gwarancji.

Starsze monitory często mają zablokowany błąd piksela, który wyświetla tylko jeden kolor. W przypadku monitorów LCD i TFT pomocne mogą być narzędzia programowe, takie jak bezpłatny PixelHealer.

PixelHealer ma intuicyjny interfejs i jest bardzo łatwy w użyciu. Użyj myszy, aby przesunąć lub zmienić rozmiar okna. W razie potrzeby zaleca się kilkakrotne wypróbowanie procesu, podczas gdy w ustawieniach można zmienić odcienie kolorów i częstotliwość migania.
Przesuń kolorowy kwadrat za pomocą myszy do obszaru monitora z uszkodzonym pikselem i kliknij „Rozpocznij flashowanie”. Kwadrat szybko zmieni wybrane kolory ze spektrum RGB.
Migając, uszkodzony piksel może odzyskać i zacząć działać poprawnie. Jest to tylko metoda eksperymentalna, która może pomóc w niektórych przypadkach, ale 100% sukcesu nie jest gwarantowane.
Jeśli piksele nie reagują i są naprawdę martwe, narzędzie programowe PixelHealer i podobne nie pomogą. Martwy piksel powinien pojawić się na ekranie jako mały czarny prostokąt. Możesz analizować błędy wyświetlania za pomocą innych narzędzi, takich jak tester błędów pikseli od dewelopera Thiema Kreuza.

Możesz wykonać kolejny test jakości obrazu za pomocą aplikacji EIZO, która nie wymaga instalacji, działa online. Aplikacja wykrywa wszelkie błędy i dokładnie analizuje obraz pod kątem uszkodzonych pikseli za pomocą kolorowego wyświetlacza RGB. Przed tym testem wskazane jest dokładne oczyszczenie monitora, aby brud nie zakrył żadnych defektów.
Aplikacja EIZO do testowania monitorów sprawdza następujące parametry ekranu: błędy pikseli, rozdzielczość kolorów, przejścia kolorów, kąty widzenia i wyświetlanie tekstu.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

19 lutego 2023