Co zrobić, gdy suszarka nie wysycha

,

Suszarka do ubrań stała się niezastąpionym pomocnikiem w wielu domach. Dzięki niej nie musisz suszyć ubrań na suszarce, dodatkowo nie musisz prasować ubrań, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Ale co, jeśli się zepsuje? W wielu przypadkach trzeba zadzwonić do eksperta, ale wiele problemów można rozwiązać samodzielnie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie są najczęstsze awarie suszarek i jak je wyeliminować.

Większość powodów, dla których suszarka nie działa, to zaniedbana pielęgnacja. W przypadku suszarek konieczne jest regularne czyszczenie filtra. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić filtra, suszarka przestanie działać. Wypierz bieliznę zalecaną dawką proszku do prania. Jeśli pierzesz dużą ilością proszku, stopniowo dostaniesz pralkę i suszarkę. Nie wkładaj do suszarki rzeczy wypranych w płynie do zmiękczania tkanin, dodaj produkty, które są przeznaczone do suszarki.

Najczęstsze wady suszarki do ubrań

Nie można włączyć suszarki

Jeśli suszarka nie włączy się pierwsza, sprawdź zasilanie. Przewód zasilający może zostać przypadkowo odłączony.
Upewnij się, że w drzwiach nie ma ściśniętego kawałka prania, jeśli tak, usuń go i powinno być po problemie.
Sprawdź przełącznik. Po zamknięciu drzwi powinno pojawić się kliknięcie, które aktywuje zamknięcie drzwi, chyba że konieczna jest wymiana przełącznika.
Kolejnym problemem może być przycisk ON/OFF. Po naciśnięciu powinien brzmieć dźwięk. Jeśli nie słychać żadnego dźwięku, należy wymienić przycisk.
Pasek napędowy może być luźny lub uszkodzony, co może powodować grzechotanie. W takim przypadku wezwij serwis. Niewłaściwa obsługa może spowodować uszkodzenie suszarki.
Innym powodem, dla którego suszarka nie uruchomi się, może być zatkany otwór wentylacyjny, co może spowodować zwarcie w pompie ciepła. W takim przypadku czujnik należy wymienić.

Suszarka wydaje dziwne dźwięki

Suszarka do ubrań to urządzenie, które słychać podczas procesu suszenia. Jeśli jednak wydaje dziwne dźwięki, grzechotanie i grzechotanie, może to oznaczać wadliwe działanie wentylatora, paska lub łożysk. W takich przypadkach konieczne jest wezwanie serwisu.
Głośna praca może również spowodować umieszczenie suszarki blisko ściany. Gdy suszarka nie ma wystarczająco dużo miejsca, emituje głośne wibracje podczas cyklu.

Skoncentruj się na rodzaju hałasu

Skrzypienie – te dźwięki wskazują na awarię łożyska w silniku
Grzechotanie – powoduje uszkodzenie lub poluzowanie paska i uszkodzenie wentylatora
Buzzing — ten dźwięk ostrzega o złym lub zaciętym obrocie bębna lub dźwięki bezpośrednio z zaciętego silnika.

Suszarka nie nagrzewa się

Zadaniem suszarki jest wysuszenie prania, jeśli się nie nagrzewa to jest to duży problem. Powodów może być kilka. Jedną z możliwości jest jego nieprawidłowe połączenie. Podłącz suszarkę bezpośrednio do gniazdka, bez przedłużacza. Producenci ostrzegają na swoich stronach internetowych, że do podłączenia suszarki nie wolno używać przedłużacza, ponieważ może to spowodować zwarcie. Jeśli połączenie jest prawidłowe, sprawdź, czy sam kabel nie jest uszkodzony.

Inne możliwe powody, dla których suszarka nie nagrzewa się

Zatkany otwór wentylacyjny – Aby suszarka nagrzała wnętrze bębna, potrzebuje powietrza, jeśli nie przestanie działać.
Zatkany filtr – filtr przeciwpyłowy należy czyścić po każdym cyklu. Wystarczy przetrzeć wilgotną dłonią, jeśli jest mocno zatkany, opłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.
Awaria bezpiecznika termicznego – odłącza prąd grzałki, aby temperatura nie wzrosła do niebezpiecznego poziomu.

Suszarka za bardzo się nagrzewa i pranie koaguluje

Czy pranie z suszarki jest za gorące lub kurczy się? Problem będzie w termostacie i będzie wymagał wymiany. Jeśli Twoje ubrania zakrzepły w suszarce i nie ma innych problemów z nagrzewaniem suszarki, zmień program suszenia.

Pranie jest pomarszczone i słabo wysuszone

Po wyschnięciu pranie powinno być puszyste, płaskie i gotowe do złożenia. Jeśli wyciągasz pogniecione pranie, prawdopodobnie wybrałeś niewłaściwy program suszenia.
Aby zapobiec zagnieceniom prania, wyciągnij je jak najszybciej po wysuszeniu, najlepiej gdy jest jeszcze ciepłe.
Nie wkładaj lekko odwirowanego prania do suszarki. Ustaw wartość wirowania na co najmniej 1000 obr./min w pralce.
Nie przepełniaj bębna. Dostosuj ilość prania do programu.
Używaj kulek w suszarce, pomagają spulchniać pranie i przyspieszają suszenie.

Woda od czasu do czasu pojawia się pod suszarką

W przypadku suszarek kondensacyjnych, które nie są podłączone do ścieków, zbiornik kondensatu może się przepełnić. Po każdym suszeniu wystarczy wylać pojemnik, woda, która się w nim zbiera, z czasem może pachnieć i powstaną w nim bakterie i grzyby.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

8 grudnia 2021